Oto zwycięzca WPLS!

Oto zwycięzca WPLS!

Jacek Górczyński z Gdańska (na zdjęciu z synem Mateuszem) wygrał II edycję konkursu Wygraj Polską Ligę Siatkówki.

 

Zapowiedź 32. kolejki według WPLSanockiego

Zapowiedź 32. kolejki według WPLSanockiego

Gdyby ktoś w zeszłą środę powiedział mi, że obie pary ćwierćfinałowe rozstrzygną się dopiero w niedzielę, pewnie zaśmiałbym się w niebogłosy. Jednakże – po raz kolejny siatkówka pokazuje swoją niepowtarzalność i zaskakuje bardziej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. A zdecydowanie bardziej niż spodziewałem się ja w zapowiedzi. Nie zrażam się jednak i piszę kolejną – a nóż widelec tym razem obędzie się bez niespodzianek (nie sądzę).

Zapowiedź 31. kolejki. Jesteśmy w PLAY-OFF

Zapowiedź 31. kolejki. Jesteśmy w PLAY-OFF

To co dobre kończy się niezwykle szybko. Obszernych podsumowań było już wiele, każdy dziennikarz, zawodnik, trener uczynił swoje osobiste, analizując przebieg fazy zasadniczej naszej PlusLigi. Nie będę dodawał kamyczka do ogrodu spadkowiczów, czy blasku do chwały zakwalifikowanym do szóstki. Ba, nawet nie będę nawiązywał do pierwszych 30-tu kolejek, bo mamy nowe rozdanie.

TOP 3 fazy zasadniczej

TOP 3 fazy zasadniczej

Faza zasadnicza konkursu Wygraj Polską Ligę Siatkówki za nami. Liderem jest Waldemar Bodych z Warszawy, drugie miejsce zajmuje Mirosław Pabrawski z Olsztyna, a trzecie - Jacek Górczyński z Gdańska.

Zapowiedź 30. kolejki według WPLSanockiego

Zapowiedź 30. kolejki według WPLSanockiego

Gdyby Alfred Hitchcock żył w dzisiejszych czasach, jestem pewny, że jego najsłynniejszym dziełem wcale nie byłyby „Ptaki”, czy „M jak morderstwo”, a raczej „Walka o play-offy w Pluslidze 2017/2018”. Jednakże – wielki mistrz suspensu nie żyje, a pozycja nt. zażartej walki o miejsce w szóstce wyjdzie spod mojego pióra. O tym, dlaczego #wpls jest przewrotne niczym los dla Juventusu na Santiago Bernabeu, przeczytacie poniżej.

Zapowiedź 29. kolejki według WPLSanockiego

Zapowiedź 29. kolejki według WPLSanockiego

Gdy kiedyś dzieci spytają mnie, co robić, by w życiu być szczęśliwym, szybko odpowiem: „nie stawiajcie PlusLigi”. Double GameWeek miał przynieść kupę punktów, ale to co powstało z punktami nie ma wiele wspólnego. Żadnym pocieszeniem nie jest fakt, że Jan Nowakowski, będący moją różnicą, „zaskoczył” rywali zagrywką i zdobył furę punktów, bo wszystko wyrównali do spółki Gjorgiev, Lisinać i ich koledzy. Nie zdążyliśmy się otrząsnąć z marazmu powstałego po 28 kolejce, a tu już swoje wrota otwiera kolejna. Jak z wojny wrócić z tarczą, a nie na tarczy?

Zapowiedź 28. kolejki według WPLSanockiego

Zapowiedź 28. kolejki według WPLSanockiego

Gdy myślisz, że wszystko wraca na właściwe tory – Fornal, Kochanowski i Muzaj  sprawiają Ci w tym ciężkim żywocie menadżera choć trochę uciechy – nagle pojawia się Rossard z opaską kapitana i szatańskim uśmieszkiem, który patrzy  Ci w oczy i pyta: jesteś pewny, że dobrze Ci poszła ta kolejka? Kiwasz głową, ale w myślach funkcjonuje już nowe przysłowie: „Chcesz rozśmieszyć Kowala? Powiedz mu o swoich planach..” O planie na 28. kolejkę też zaraz opowiem, bo jest o czym.


Załóż klub, zaproś znajomych, wygrywaj nagrody!


Zarejestruj się teraz!